25 березня у Києві в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса дослідники України та Польщі обговорили трагічні сторінки спільного минулого.

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса, Український інститут національної пам’яті, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, Київське польське культурно-освітнє товариство імені Адама Міцкевича, Міністерство культури України, Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера», Посольство Республіки Польща в Україні провели конференцію – «Спільне минуле. Українці та поляки – жертви комуністичного терору».

Про сталінські “поля смерті” в Україні, про українців та поляків жертв комуністичного терору, про злочинні депортації говорили провідні українські та польські науковці. Серед них, зокрема, Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті, Генеральний консул Республіки Польща в Києві Рафал Вольський, Юрій Шаповал, доктор історичних наук, професор, Славомір Кальбарчик, доктор історії, керівник відділу наукових досліджень Інституту національної пам’яті Польщі, Олег Бажан, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України та інші.

В рамках конференції Юрій Шаповал, доктор історичних наук, професор презентував фільм Першого національного «Місце пам´яті – Биківня». Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили” Марина Едуардівна Громова презентувала збірник наукових праць «Биківня в системі політичних репресій УРСР у 19371941 роках: дослідницькі рефлексії та інтерпретації».

«Радянський Союз був державою, побудованою на брехні і насильстві. Ця держава мала намір перетворити нації на однорідну масу, з якою можна буде робити все, що забажають керівники цієї насильницької держави. На жаль, із сьогоднішньою Росією, правонаступницею СРСР, Україні, і не лише Україні, а і всьому цивілізованому світові, доводиться воювати й сьогодні.Наше завдання – зміцнювати пам’ять, тому що зміцнювати пам’ять – це зміцнювати ідентичність», – говорить пан Рафал Вольський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *