Імена, викреслені з афіш
Фотодокументальна виставка «Імена, викреслені з афіш» висвітлює долю театральних діячів, розстріляних у Києві в період Великого терору 1937 – 1938 років.
Фотодокументальна виставка «Імена, викреслені з афіш» висвітлює долю театральних діячів, розстріляних у Києві в період Великого терору 1937 – 1938 років.
Приватна власність на засоби виробництва зробила селянина селянином, але такий підхід не влаштовував ідеологів комунізму. В. Ленін називав селян дрібними «хазяйчиками», які не вірять в новий порядок, і на відміну від робітників, що…
Благодійний рахунок за дорученням міністра вже відкрито Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти. Кошти, зібрані на благодійний рахунок, будуть направлені на охорону, евакуацію, оцифрування, захист і збереження…
Опинившись сьогодні в епіцентрі світової історії, українці усвідомлюють велику місію, яку їм доводиться виконувати. Вона полягає не лише у звільненні рідної землі від російських загарбників, а і в необхідності розвінчати…
24 березня 2022 року відбувся науковий круглий стіл “Культурний фронт як складова Перемоги”. Українські історики під час його роботи обговорили низку проблем: від досвіду Української революції (1917-1923 рр.) до літератури…
21 березня 2022 року відбувся науковий круглий стіл “Особистість у формуванні російської імперської ідентичності: історичний екскурс і сьогодення”. До обговорення було винесено низку питань, які стосувалися українських донацій і донаторів…
Відповідну декларацію 18 березня ухвалили на другому позачерговому засіданні Комітету з охорони культурної спадщини ЮНЕСКО. Згідно із текстом документу, росія повинна припинити будь-які форми пограбування, незаконного привласнення та вандалізму, спрямовані…
На початках Радянського Союзу есперанто називали “латиною пролетаріату”, використовуючи цю штучну мову для просування ідей світової революції. Проте у середині 1930-х років її було оголошено “мовою дрібної буржуазії і космополітів”,…
Міністерство культури та інформаційної політики України створило ресурс для належного документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії. Матеріали можуть бути використані як докази для кримінального…
В архівно-кримінальних справах людей, розстріляних у роки Великого терору, нечасто трапляються доноси, які переважно й ставали причиною людських трагедій. У справі журналіста й управлінця Марка Ткача такий документ є. 13…