
Запрошуємо відвідувачів заповідника ознайомитися з виставкою «Биківня – територія пам’яті», присвяченою історії спецоб’єкту НКВС УРСР на території 19-20 кварталів Биківнянського лісу. Тут ви довідаєтеся про історію злочинів, скоєних комуністичною владою в Україні та на Київщині в період 1937-1941 років.
На дванадцяти інформаційних стендах, розташованих на другому поверсі адміністративно-службового будинку Заповідника:
- подана інформація про масові політичні репресії проти населення СРСР, розгорнуті органами НКВС під керівництвом ВКП(б) на чолі з Й. Сталіним,
- показані місця розташування у 1930-х роках керівних органів НКВС УРСР Києва та області разом із внутрішніми київськими в’язницями, в стінах яких відбувались масові розстріли,
- представлені копії архівних документів і фотографій жертв масового терору, похованих у Биківні,
- висвітлюється довготривалий процес розкриття правди про спецділянку НКВС УРСР,
- демонструються результати археологічних досліджень спільної українсько-польської експедиції 2001-2012 років.
При вході у Заповідник запрошуємо оглянути фотодокументальну виставку «Імена, викреслені з афіш», присвячену репресованим театральним діячам.
На стендах виставки розповідаються персональні історії відомих акторів, режисерів, театрознавців, організаторів театрального процесу в Україні. Серед них: Василь Верховинець і Сергій Каргальський, Йона Шевченко і Олександр Кисіль, Януарій Бортник і Олекса Ходимчук, Степан Шагайда і Борис Дробинський, Іван Яновський і Кирило Гетьман, Генрі Тарло і Дмитро Грудина та інші.
Біографічні довідки доповнено унікальними ілюстративними матеріалами. Зокрема, у виставці подані архівні документи та рідкісні фотографії, які відтворюють соціальні реалії та театральну дійсність 1920 – 1930-х років.
* * * * *