28 липня 2022 року з нагоди Дня Української Державності Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» запрошує усіх охочих долучитися до відкриття нової фотодокументальної виставки «Сини волі в часи несвободи», присвяченої репресованим діячам Української революції 1917–1921 рр., похованим на території Заповідника.
Українська революція 1917–1921 рр. стала яскравим виявом пасіонарної енергії української нації, яка на початку ХХ ст. обрала шлях творення самостійної та незалежної держави. Цей період увібрав у себе безліч історичних і військових подій, суспільно-політичних явищ і свідомісно-психологічних виявів. Cпівтворцями Української революції 1917–1921 рр. були не тільки провідні політичні лідери, представники різних партій чи громадських об’єднань, а й безліч звичайних, невідомих загалу громадян, які долучилися до визвольної боротьби. Українська революція 1917–1921 рр. на багато десятиліть визначила рух філософської думки, особливо на еміграції, тематичне окреслення спогадів, міркувань, художніх рецепцій і рефлексій митців, формуючи, по суті, політику національної пам’яті в Україні.
Виставка «Сини волі в часи несвободи» присвячена не загальному перебігу подій 1917–1921 рр., а людям, які долучилися до процесів розбудови української нації та були знищенні радянським окупаційним режимом. Більшовики серйозно поставилися до учасників Української революції 1917–1921 рр., які з тих чи інших міркувань залишилися в Україні. У добу Великого терору 1937–1938 рр. окремі факти біографії людей, зокрема колишньої роботи у структурах УНР або Гетьманської Держави, участі у визвольних змаганнях або повстанських рухах, чи симпатії до того або іншого політичного діяча, перетворювалися на докази «провини заарештованого» і часто вартували йому життя.
Виставка «Сини волі в часи несвободи» фактично є першим, створеним в Україні проєктом, де увага акцентується на долях репресованих діячів і учасників Українької революції 1917–1921 рр., похованих у Биківні. Персональні історії, представлені на 8 стендах, доповнені унікальними ілюстративними матеріалами і архівними документами. Серед представлених на виставці особистостей – Теофан Черкаський, Міністр преси і пропаганди УНР, Федір Крижанівський, політичний діяч, один із засновників Української Центральної Ради, Людвік-Бернард Розенберг, політичний і військовий діяч, Костянтин Малюшкевич, архієрей УАПЦ, Юхим Калішевський, церковний діяч, єпископ УАПЦ та ін.
У зв’язку з питаннями безпеки відкриття виставки відбудеться у форматі онлайн, 28 липня 2022 року об 11:00.
Запрошуємо зацікавлених осіб підключитися до конференції Zoomhttps://us05web.zoom.us/j/7336654300?pwd=bExlZjBGdEd4RFl0L1BRVUFVZnpNZz09
Ідентифікатор конференції: 733 665 4300
Код доступу: JRD6Fh