Експозиція

Биківнянські могили

Запрошуємо відвідувачів заповідника  ознайомитися з виставкою «Биківня – територія пам’яті», присвяченою історії спецоб’єкту НКВС УРСР на території 19-20 кварталів Биківнянського лісу. Тут ви довідаєтеся про історію злочинів, скоєних комуністичною владою в Україні та на Київщині в період 1937-1941 років.

На дванадцяти інформаційних стендах, розташованих на другому поверсі адміністративно-службового будинку Заповідника:

  • подана інформація про масові політичні репресії проти населення СРСР, розгорнуті органами НКВС під керівництвом ВКП(б) на чолі з Й. Сталіним,
  • показані місця розташування у 1930-х роках керівних органів НКВС УРСР Києва та області разом із внутрішніми київськими в’язницями, в стінах яких відбувались масові розстріли,
  • представлені копії архівних документів і фотографій жертв масового терору, похованих у Биківні,
  • висвітлюється довготривалий процес розкриття правди про спецділянку НКВС УРСР,
  • демонструються результати археологічних досліджень спільної українсько-польської експедиції 2001-2012 років.

При вході у Заповідник  запрошуємо оглянути фотодокументальну виставку «Розстріляна палітра», присвячену репресованим митцям.

Виставка висвітлює масові політичні репресії у мистецькому середовищі та знайомить із творчими здобутками і долями окремих представників образотворчого мистецтва, розстріляних упродовж 1937-1938 років у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

На стендах виставки розповідаються персональні історії художників Михайла Бойчука, Софії Налепинської-Бойчук, Івана Падалки, Василя Седляра, Володимира Гагенмейстера, Миколи Івасюка, Костянтина Кржемінського та інших.

У виставці використані унікальні архівні матеріали, рідкісні документи, витяги з архівно-кримінальних справ репресованих художників.

* * * * *