Лекторій Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» розпочав свою роботу в 2019 році. В Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету імені Тараса Шевченка 5 лютого відбулась лекція заступника генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяни Шептицької.
Учні 9 класів та вчителі дізнались про тих письменників покоління «Розстріляного відродження», знищених тоталітарною системою, які поховані на території колишньої спецділянки НКВС у Биківнянському лісі.
Лекторка ознайомила присутніх із визначеннями та розумінням термінів «Розстріляне відродження», «Червоний Ренесанс», «Великий терор», окреслила історичний та суспільно-політичний контекст 1920-х – 1930-х років. Тетяна Шептицька звернула увагу присутніх на внесок репресованих письменників в український літературний процес, окреслила специфіку їх мистецьких експериментів, розповіла про їхні погляди на шляхи розвитку національного письменства та причини арешту митців. Підкресливши типовість звинувачень з боку НКВС, вона також зазначила, що знищення творчої еліти було складовою цілеспрямованої політики упокорення української нації, ліквідації залишків культурної автономності, витворення «єдиного радянського народу».
Тетяна Шептицька також ознайомила присутніх із діяльністю Заповідника, його науковою роботою та майбутніми виставковими проектами.