20 квітня 2019 року, у день народження письменника Ґео Шкурупія, творча громадськість відвідала Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», аби вшанувати пам’ять його побратимів, українських літераторів-футуристів, закатованих комуністичним тоталітарним режимом у Києві й похованих на території Биківнянського лісу.
Учасники літературної студії при НПУ імені М. П. Драгоманова, викладачі й поети згадували покоління «Розстріляного відродження» й міркували над тим, який внесок воно залишило в українській культурі. Заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька окреслила суспільний і політичний контекст Великого терору, проаналізувавши ті ідеологеми та міфологеми, які використав радянський тоталітарний режим для закріплення своєї влади й легітимізації винищення мирних громадян. Також вона ознайомила учасників заходу з історією таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, її спецпризначенням та видатними українськими діячами, похованими у братських могилах у цьому лісі. Окрему увагу Тетяна Шептицька приділила історіям закатованих НКВС поетів-футуристів – Михайля Семенка, Андрія Михайлюка, Миколи Скуби, Івана Маловічка, Володимира Ярошенка. Вона розповіла як про їхню активну творчу діяльність, експерименти зі словом, видавничі й літературні проекти, так і про обставини арешту, звинувачення, висунуті радянськими репресивними органами, знищені документи й вилучені при обшуках твори, перебування у катівнях НКВС та останні місяці життя.
Перед учасниками заходу виступив відомий поет, видавець і громадський діяч Сергій Пантюк, який закликав пам’ятати поетів-футуристів як живих людей, які встигли чимало зробити для підтримки й розвитку українського слова.
Над Биківнянськими соснами, які стали символом цього трагічного місця пам’яті, звучали поезії футуристів у виконанні всіх присутніх. Учасники заходу поклали квіти й поставили лампадки до Братської могили Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років.
Також Тетяна Шептицька провела оглядову екскурсію виставкою «Слово, обірване у Биківні», що присвячена 28 представникам «Розстріляного відродження», чиїм місцем останнього спочинку став Биківнянський ліс.
Вшанування репресованих поетів-футуристів продовжилось у приміщенні видавництва «Смолоскип», давнього партнера Заповідника, де відбувся поетичний турнір для молодих авторів.