З початком нового навчального року екскурсійне життя Заповідника набрало більших обертів. 18-19 вересня 2019 р. до Биківні завітало кілька груп старшокласників з різних селищ Київської області.
18 вересня 2019 р. екскурсію територією колишньої спецділянки НКВС для учнів смт. Немішаєве Бородянського р-ну Київської області провела старший науковий співробітник Заповідника Ольга Озоліна. Щиру зацікавленість відвідувачів викликала виставка «Скривавлена нива», яка демонструється при вході до Заповідника. У простій наочній формі перед відвідувачами розкрилися основні етапи радянських «покращань», апогеєм яких стали Голодомор і Великий терор. Ще більше емоцій виникло, коли на стендах учні побачили фото своїх колишніх односельців – простих трударів, які були знищені бездушною “машиною репресій”. Саме так історія з абстрактних фактів про “когось і десь” перетворюється на живу розповідь про “нас і тут”. Окрема частина екскурсії була присвячена темі розкриття правди про Биківнянську трагедію. Учні дізналися про перші згадки у пресі, про те, як влада намагалась приховати факти, про діяльність активістів-шістдесятників і журналістів, а також про роботу державних комісій і археологів. Наприкінці візиту школярі поклали квіти на братських могил Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 19837-1941 рр. і під поминальний дзвін вшанували вбитих хвилиною мовчання.
19 вересня 2019 р. у Заповіднику побували вчителі та учні Германівської гімназії Обухівського району Київської області. Вчений секретар Валерій Філімоніхін розповів присутнім про сутність та катастрофічні наслідки розбудови сталінського казарменого соціалізму для України, механізми розгортання та здійснення Великого терору, а також історію створення та функціонування спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, ознайомив зі статистикою репресій, розгорнутих НКВС на Київщині у 1937 – 1938 рр. Окрему увагу було звернуто на історію поховання у Биківні польських військових, т. зв. «Український слід Катині».