12 листопада 2019 року заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька виступила з лекцією у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я».
Вчителі та учні кількох 11 класів дізнались про перебіг Великого терору на Київщині та його наслідки – культурні, соціально-політичні, статистичні. Тетяна Шептицька розповіла присутнім, як відбувались обшуки й арешти під час масових політичних репресій, як поводились із затриманими у в’язницях НКВС УРСР, у який спосіб співробітники НКВС фальсифікували справи щодо заарештованих громадян Києві та області. Лекторка поінформувала про найтиповіші звинувачення, за якими знищували людей у період Великого терору, та розказала про появу та функціонування таємної спецділянки НКВС у Биківнянському лісі.
Тетяна Шептицька так само зосередила увагу учнів на найвідоміших постатях з Биківнянського мартирологу та на мешканцях Вишгорода й Вишгородського району, що знайшли свій останній спочинок під Биківнянськими соснами. Зокрема, вона продемонструвала копії документів з архівно-кримінальної справи й зацитувала фрагмент протоколу допиту мешканця Вишгорода – Гаврила Володимировича Пироженка. Він походив із заможної селянської родини, яка володіла 9 га землі, працював чорноробом у Гідробуддорожньому тресті. Пироженка Г. В. звинуватили у проведенні контрреволюційної агітації, спрямованої проти колгоспів і на зрив виборів до Верховної ради СРСР, та розстріляли 28.12.1937 р.
Тетяна Шептицька подарувала для бібліотеки Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» брошуру «Биківня – від території смерті до місця пам’яті», підготовлену науковцями Заповідника.