21 квітня на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбувся захід «Урок історії. Катиньська трагедія» за участі співробітників Заповідника, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкла, представників Посольства РП у Києві, членів польських товариств і організацій Києва та учнів київської школи № 23.
Захід було присвячено 78-річниці Катиньської трагедії. Учасники вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та запаленням лампадок на братських могилах Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1938 рр. З промовами виступили Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло та вчений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін. Ян Пєкло подякував присутнім та підкреслив важливість збереження пам’яті про цю трагедію задля того, щоб нічого подібного більше ніколи не могло повторитися. Валерій Філімоніхін у короткій промові зупинився на обставинах і причинах Катиньського злочину. Також відбувся молебень.
По закінченню урочистостей на території Міжнародного меморіалу захід перемістився на територію школи №23, де перед присутніми також виступили співробітники Заповідника. Науковий секретар Заповідника Валерій Філімоніхін розповів про історію спецділянки НКВС у 19-20 кварталах Биківнянського лісу, а старший науковий співробітник Тамара Бойко ознайомила з історією Артура Луковського – сина розстріляного у київський в’язниці НКВС Йосипа Луковського. Меценат і бізнесмен Артур Луковський тривалий період свого життя присвятив вивченню долі батька й Биківнянської трагедії.
У фіналі заходу учні школи виступили з літературно-музичною композицією, присвяченою жертвам Катиньської трагедії.