5 серпня 2018 року в Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відбулися заходи з вшанування жертв Великого терору. Співробітники Заповідника, представники громадських організацій, священнослужителі й небайдужі мешканці Києва і області зібралися на Міжнародному меморіалі жертв тоталітаризму 1937-1941 років вшанувати пам’ять загиблих.
Серед присутніх було чимало нащадків тих, хто знайшов свій останній притулок під биківнянськими соснами. З фотографіями та копіями сторінок карних справ у руках вони згадували своїх рідних і розповідали про їхню долю.
Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський нагадав присутнім про те, що 5 серпня – це фактичний початок виконання в Україні сумнозвісного наказу НКВС № 00447 “Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів”,від якого ми і відлічуємо «Великий терор».
«У Биківні ховали людей, розстріляних за рішеннями «спеціальних органів правопорядку» з літа 1937-го і аж до взяття Києва нацистами у вересні 1941 року, – продовжив Б. Біляшівський. – Інформація про розстріляних та похованих тут тривалий час була засекречена та частково знищена, окрім того, частина розстрілів у 1941 році практично не обліковувалася. Це ще неоране поле для дослідників. Колектив Заповідника наполегливо працює над вивченням та пошуком даних».
Також із промовами виступили колишній політв’язень Василь Овсієнко і полковник юстиції у відставці, дослідник репресій Андрій Амонс.
Учасники заходу поклали квіти до братських могил та запалили поминальні свічки. Завершився захід у Биківні літією, яку відслужили Єпископ Вишгородський і Подільський УАПЦ Володимир (Черпак) та отець Дмитро (Каран). Присутні також оглянули виставку «Розстріляна еліта: Биківнянський вимір».