28 вересня2018 рокув приміщенні Національної наукової медичної бібліотеки України відкрилася виставка «Вмирали не тільки за себе: Злочин 1940», присвячена жертвам Катиньського злочину. Представлена виставка знайомить відвідувачів з історією, підґрунтям, перебігом та наслідками Катиньського злочину та місцями пам’яті.
Організаторами заходу виступили Посольство республіки Польща в Україні, Катиньський музей у Варшаві, Національна медична наукова бібліотека України, Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Польська медична бібліотека ім. проф. Збігнєва Реліги.
Розпочала відкриття виставки заступник генерального директора Національної наукової медичної бібліотеки України з питань інформаційних технологій Аурелія Відьма, яка розповіла, що серед загиблих у Катині було понад 750 лікарів і фармацевтів, і понад триста імен з цього жахливого списку можна побачити на цій виставці.
Голова Товариства польських лікарів в Україні Анатолій Свінціцький розповів про те, що польські медики, які потрапили у радянський полон, до останнього моменту свого життя залишалися вірні клятві Гіппократа і попри усі власні негоди намагалися полегшити табірне життя своїх товаришів: консультували, лікували, підтримували морально і професійно. Як приклад такого служіння людям і медицині, Анатолій Свінціцький згадав долю доктора Віктора Таречиньського – лікаря, вченого і викладача, який у таборі військовополонених продовжував опікуватися здоров’ям своїх товаришів.
Директор Катиньського музею у Варшаві Славомир Фронтчак підкреслив, що українців та поляків поєднує також Биківнянський ліс під Києвом, де знайшли останній спочинок як жертви Великого терору, так і жертви з Українського Катиньського списку. Він подякував усім причетним до цієї виставки, висловив задоволення з плідної співпраці між українськими і польськими дослідниками правди про злочини комуністичної системи і надію на подальші спільні виставки з цієї тематики.
Заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника Тетяна Шептицька підкреслила, що ця і подібні виставки є нагадуванням нам про найбільшу цінність – людське життя. Історія Катині і Биківні – це історія великої трагедії, в якій наші народи втрачали своїх найкращих представників, це трагедія країн, трагедія сімей, трагедія окремих людей. Вона підкреслила важливість оприлюднення правди про ці злочини та зазначила, що розповідаючи про людей, яких знищив тоталітарний режим, ми в такий спосіб символічно продовжуємо їхнє життя, це наша пам’ять заради майбутнього.
Спеціально для виставки співробітники Заповідника підготували стенд, на якому експонувалися особисті речі розстріляних, знайдені під час археологічних експедицій у Биківнянському лісі.
29 вересня директор Катиньського музею в Варшаві Славомир Фронтчак, співробітники музею у супроводі працівників Посольства Республіки Польща в Україні відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» та поклали квіти до братських могил Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр.