12 жовтня 2023 року в рамках проєкту «[Не]знищен[н]і. Виставка про репресії української інтелігенції» НІМЗ «Биківнянські могили» спільно з Музеєм видатних діячів української культури провели лекцію «Українська творча інтелігенція 1920-х – 1930-х років: від Ренесансу до Биківні».
З відвідувачами виставки зустрілася заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька. Свій виступ вона присвятила механізмам совєтизації української культури в 1920-х – 1930-х роках, зробивши акцент на тому, як поступово влада нищила творчу свободу, вільність мистецького самовираження, а згодом ліквідувала чільних представників «Розстріляного відродження».
Лекторка ознайомила з тими процесами, що відбувалися в творчому та суспільно-політичному житті цього періоду та представила своє бачення «хибних» і трагічних кроків національної інтелігенції після програшу Української революції 1917-1922 років. Окремо вона звернула увагу на наслідки тоталітарного впливу на діяльність і розвиток мистецьких осередків, літературних організацій, журналів і видавництв тощо.
Тетяна Шептицька розповіла про найвідоміші постаті Биківнянського мартиролога, показавши на прикладі їхніх архівно-кримінальних справ, як більшовицька влада «працювала» із заарештованими для досягнення своєї мети.