15 серпня 2024 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» приймав польську делегацію, яку очолювала тимчасова повірена у справах Посольства Республіки Польщі в Україні Агнєшка Гуральська. Пам’ятний захід був приурочений до Дня Війська Польського та покликаний згадати всіх постраждалих від радянського тоталітаризму.
На вшануванні були присутні також консул Посольства Республіки Польща в Україні Павло Овад з дружиною Анною Бабяк-Овад, представники військового аташату Посольства Польщі в Україні, співробітники Заповідника, голова Спілки поляків України Леся Єрмак з родиною, представники польських організацій Києва та Броварів.
Тимчасова повірена у справах Посольства Республіки Польщі в Україні Агнєшка Гуральська нагадала присутнім історичні витоки Дня Війська Польського: 15 серпня 1920 армія, керована маршалом Юзефом Пілсудським, спільно з підрозділами Армії УНР відкинула більшовиків від Варшави й перейшла в контрнаступ. Агнєшка Гуральська підкреслила, що в тій битві вирішувалося питання незалежності Польщі, а в сучасній російсько-українській війні – питання незалежності України та свободи європейських країн. Вона наголосила, що поляки добре усвідомлюють, що українська армія боронить не лише власну землю, а й захищає вільний європейський світ , до якого Україна теж належить, від російського тоталітаризму.
Заступниця генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька зауважила, що Биківнянські могили вже давно стали загальноукраїнським і міжнародним місцем пам’яті. «У спільних могилах поруч з українцями лежать поляки, німці, чехи, євреї, білоруси, звичайні громадяни, яких знищив радянський тоталітарний режим. Ця спільна трагедія і весь цей біль, що ми відчуваємо тут, повинні також нагадувати про непокараність комунізму за його злочини. І ми всі бачимо, як непокаране зло повернулося у вигляді рашизму!», – сказала Тетяна Шептицька. Вона також подякувала Польщі за військову та гуманітарну допомогу в цей тяжкий час.
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих під час сталінського терору покладанням квітів і встановленням лампадок до братських могил Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937–1941 років.