17 вересня 2024 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбувся культурно-просвітницький захід «Волошковий чин Володимира Дурдуківського», присвячений 150-річчю від дня народження видатного українського громадського діяча, літературознавця, мовознавця, педагога, директора Першої української гімназії ім. Т. Г. Шевченка у Києві. Співорганізаторами виступили Педагогічний музей України, Музей видатних діячів української культури, Національна академія педагогічних наук України.
Заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька наголосила на ролі й важливості постаті Володимира Федоровича Дурдуківського для української культури та педагогіки, окресливши його творчі здобутки та влив на громадське життя України. Вона ознайомила учасників заходу з обставинами останнього арешту діяча в грудні 1937 року та окремими фактами останніх місяців його життя. Тетяна Шептицька звернула увагу на діяльність радянської репресивної машини, яка знищувала український діячів, та провела паралелі з долями друзів та членів родини Дурдуківських.
Заступник генерального директора з наукової роботи Музею видатних діячів української культури Інна Галан описала Володимира Дурдуківського як особистість та розповіла про історію родини Дурдуківських, кого їхнього спілкування, дружбу педагога з представниками української інтелігенції того часу, зокрема, поетом Миколою Чернявським та академіком Сергієм Єфремовим. Прекрасним доповненням до культурно-просвітницького заходу стала поезія Миколи Чернявського, присвячена родині Дурдуківських і їхньому будиночку за адресою вул. Гоголівська, 27.
Директор Педагогічного музею України Олександр Міхно підкреслив актуальність думок і педагогічних підходів Володимира Дурдуківського. Він також презентував свіже видання, підготовлене до ювілею громадського діяча – книгу «Праці Володимира Дурдуківського у фондах Педагогічного музею України».
Академік Національної академії педагогічних наук України Ольга Сухомлинська проаналізувала внесок Володимира Дурдуківського в розвиток української освіти, зокрема як керівника Першої української гімназії імені Тараса Шевченка, яка стала символом національного відродження та розвитку українського шкільництва в період визвольних змагань.
Біля стіни пам’яті з іменем Володимира Дурдуківського було створено міні-експозицію: портрет педагога, живі квіти та примірники презентованої книги. Наприкінці заходу його учасники поклали квіти до Братської могили Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років, ушанувавши пам’ять усіх репресованих комуністичним тоталітарним режимом.