15 серпня 2019 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулось відзначення Дня Війська Польського за участю Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького, представників польської громади та київських полонійних організацій. Свято Війська Польського відзначається щорічно 15 серпня. Саме цього дня у серпні 1920 року під час битви під Варшавою стався перелом. Армія на чолі з маршалом Юзефом Пілсудським відкинула частини Червоної Армії та перейшла в наступ. Разом з поляками у цій битві брали участь вояки армії УНР. Завдячуючи цій перемозі вдалось відстояти незалежність Польської держави та поховати більшовицькі плани «всесвітньої революції».
Звертаючись до присутніх на урочистості, Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький зазначив: «Відзначення в Україні свята Війська Польського має особливий характер. Урочисті заходи відбуваються на території іноземної, але братерської. На території, де польський солдат запам’ятався героїзмом, чудесними перемогами, але й також, багатьма трагічними сторінками. Від походу Болєслава Хороброго, Хотинської битви, бою під Кам`янцем-Подільським, Конотопом, бою Легіонів Пілсудського до захисту Львова та оборони Пшебража – на цих землях польський солдат перемагав або гинув, захищаючи Вітчизну і співвітчизників від московської, турецької чи шведської потуги.
Багато крові ми пролили у польсько-українських братовбивчих зіткненнях. Ми цю історію вже не маємо змоги змінити, але ми можемо про неї говорити з шаною, належно та чесно оцінюючи героїзм і патріотизм обох сторін. Чесність також вимагає пам`ятати про те, що польський і український солдати воювали тут багато разів пліч-о-пліч. Сьогодні польський солдат також стає поруч з українським у протидії російської агресії. Він ділиться своїми знаннями й досвідом на навчаннях, у командуванні міжнародними операціями, у рамках ЛітПолУкр-бригади, що у Любліні.
Історія польсько-українських взаємин, а також військова історія є не тільки, та й не стільки, як дехто бажає показати, історією конфлікту і пригнічення. Це – історія союзів, вільного вибору спільного шляху. Як і 450 років тому, коли київське шляхетство в Люблінській унії бачило гарантію своїх прав та шанс на добробут, так і зараз – коли Україна у співпраці з Польщею та країнами регіону Трьох морів бачить вікно до спільного європейського та євроатлантичного майбутнього».
У своєму виступі заступник аташе з питань оборони Республіки Польща полковник Агнєшка Мальчевска зазначила: «Свято Війська Польського нагадує не тільки про обов`язок служіння Речі Посполитій, але й про потребу надання підтримки процесам, пов`язаним з перебудовою військ в країнах – партнерах НАТО, в тому числі у Збройних Силах України. Цього дня ми віддаємо шану нашим предкам, вбитим руками злочинців НКВД, та пам`ятаємо, що завдяки їхній незламності була збережена сутність польської незалежності».
Учасники заходу поклали вінки та поставили лампадки до братських могил на українській та польській частинах Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років.