21 жовтня 2021 року на екскурсію до Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» завітали студенти 1-3 курсів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Символічно, що зустріч відбулася напередодні чергових роковин масових розстрілів української інтелігенції в Україні та Сандармосі (Карелія, РФ) у жовтні-листопаді 1937 року, що й зумовило загальний настрій і спрямованість екскурсії.
Екскурсію для студентів і викладачів НПУ імені М. П. Драгоманова провела заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька, яка ознайомила присутніх із загальним суспільно-політичним та культурно-мистецьким контекстом 1920-х – 1930-х років. Вона також розповіла про історію створення та функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі та логістику, «ліміти» й механізми проведення т.зв. «куркульської» та «національних операцій» НКВС.
Тетяна Шептицька окреслила основні категорії громадян, представлених у Биківнянському мартирологу та охарактеризувала звинувачення, які, як правило, висувались радянськими репресивними органами у період Великого терору. Зважаючи на майбутній фах студентів, значну частину екскурсії лекторка присвятила українським письменникам, редакторам, журналістам, розстріляним за сфальсифікованими звинуваченнями у київських в’язницях НКВС і похованим у Биківнянському лісі. Зокрема, студенти дізналися про обставини арештів, звинувачення, поведінку під час слідства, останні дні життя – літераторів М. Семенка, А. Михайлюка, В. Юринця, І. Маловічка, І. Кулика, Л. Піонтек, В. Черняхівської, М. Йогансена, В. Гудими, М. Борисова та інших.
По завершенні екскурсії Тетяна Шептицька ознайомила учасників заходу із фотодокументальними виставками Заповідника, що нині експонуються на території: «Биківня – територія пам’яті» та «Імена, викреслені з афіш», звернувши увагу на показові архівні документи та окремі знакові постаті Биківнянських поховань.