11 березня 2024 року заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», кандидат філологічних наук Тетяна Шептицька прочитала гостьову лекцію для студентів і викладачів Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Вона зустрілася зі здобувачами першого і другого рівнів вищої освіти освітніх програм 014 Середня освіта (Англійська, угорська, українська мови та літератури) та 035 Філологія (Англійська, угорська, українська мови та літератури), які були присутні онлайн і у студентських аудиторіях.
Тетяна Шептицька на початку лекції розповіла про Биківню як найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій 1937–1941 рр. Основна увага її викладу була зосереджена на постатях українських письменників 1920–1930-х рр., які знайшли свій останній спочинок у спільних могилах Биківнянського лісу. Тетяна Шептицька охарактеризувала покоління митців, яке прийнято називати «Розстріляним відродженням», підкресливши їх внесок в українську культуру.
Лекторка ознайомила учасників заходу зі ставленням більшовицької влади до української інтелігенції та пояснила причини розправи над національною елітою. Тетяна Шептицька розповіла про долі письменників Майка Йогансена, Вероніки Черняхівської, Михайля Семенка, Івана Маловічка, Юрія Вухналя, Івана Кулика, Люціани Піонтек, продемонструвавши матеріали з їх архівно-кримінальних справ. Вона підкреслила безпідставність висунутих ув’язненим звинувачень та розповіла, як методи застосовували співробітники НКВС, аби отримати потрібні зізнання.
Враження, яке лекція викликала в слухачів, сконцентроване в словах, сказаних під час обговорення однією слухачкою: «Я хотіла б, щоб про це знав увесь світ».