24 квітня 2025 року в Чернівцях відбулися культурно-мистецькі заходи, присвячені 160-річчю від дня народження відомого художника Миколи Івасюка. Організаторами урочистостей стали Чернівецький обласний художній музей та Громадська організація «Чернівецьке обласне товариство політв’язнів та репресованих». Як партнер долучився до важливої ініціативи й Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», на території якого похований Микола Івасюк, розстріляний у Києві 25 листопада 1937 року.

Пам’ятний захід «Художник з українською душею» включав покладання квітів до меморіальної дошки Миколи Івасюка та виступи науковців, музейників і громадських діячів. Зокрема, важливі промови про життєвий і творчий шлях митця виголосили Марія Ільків, заступник директора з наукової роботи Чернівецького обласного художнього музею; Оксана Ротар, заступник директора з наукової роботи Чернівецького обласного краєзнавчого музею; Любов Лапко, член Ради Громадської організації «Чернівецьке обласне товариство політв’язнів та репресованих»; Світлана Масловська, голова районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка; Олена Гужва, старший науковий співробітник науково-експозиційного відділу Чернівецького обласного художнього музею. Долучилися до заходу учні та керівники Чернівецького ліцею № 16 ім. Ю.Федьковича Чернівецької міської ради, Художньої школи імені Миколи Івасюка м. Чернівців і студенти Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв імені Сидора Воробкевича.

Старший науковий співробітник Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тамара Бойко виголосила доповідь, яка стосувалася періоду життя Миколи Івасюка в підрадянській Україні, його спробам адаптуватися до більшовицьких реалій і зберегти свій малярський хист. Проте значну частину виступу Тамара Бойко присвятила обставинам арешту художника, звинуваченням проти нього з боку органів НКВС й загибелі митця. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *