25 березня 2025 року в рамках співпраці НІМЗ «Биківнянські могили» та Історико-краєзнавчого музею Ізяславської громади відбулась кураторська лекція «Биківня в документах і пам’яті». 

Із викладачами суспільних дисциплін закладів загальної середньої освіти Ізяславщини та працівниками Ізяславської міської центральної публічної бібліотеки зустрілась заступниця генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька. Лекторка окреслила шлях трансформації Биківні з топоніма й території смерті в часи Великого терору 1937-1938 років на сучасне місце пам’яті та паломництва, де відбуваються як загальнодержавні заходи, так і культурно-просвітницькі, організовані Заповідником.

Тетяна Шептицька приділила окрему увагу розгортанню в СРСР масових політичних репресій, проаналізувала їх передумови й наслідки. Вона також вказала на відповідальність ВКП(б) і НКВС як державних структур за здійснення терору проти власних громадян. Лекторка розповіла історію появи й функціонування колишньої таємної спецділянки НКВС УРСР у Бикінянському лісі та ознайомила присутніх із основними етапами відкриття правди про цей могильник сталінського періоду.

Вона також стисло охарактеризувала постаті Биківнянського мартирологу, адресувавши слухачів лекції до науково-просвітницьких, виставкових і популяризаторських проектів Заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *