03 березня 2018 року заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з наукової роботи Тетяна Шептицька завітала з лекцією до Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.
Студенти спеціальності «соціальна педагогіка та соціальна робота» ознайомились із інформацію про таємну спецділянку НКВС УРСР у Биківнянському лісі, зокрема, про обставини її створення, специфіку призначення та тривалість функціонування. Окрему увагу вона приділила людському виміру Биківнянської трагедії, ознайомивши з обставинами арешту видатних діячів української культури, їх поведінковими виявами під час слідства, звинуваченнями, які висувались співробітниками НКВС. Окресливши загальний перебіг Великого терору в Україні, Тетяна Шептицька детально розповіла про діяльність позасудових і судових органів, що ухвалювали розстрільні вироки, озвучила фрагменти спогадів та свідчень деяких уцілілих жертв про перебування у в’язницях НКВС у Києві та застосовувані методи фізичного й психологічного впливу. Студенти також дізнались про тривалий період свідомого приховування радянською владою правди про Биківню, а також про діяльність науковців, громадських активістів, родичів репресованих з інформування суспільства про злочини сталінізму та пошанування жертв репресій, похованих у Биківнянському лісі.
Присутні ознайомились із копіями документів з архівно-кримінальних справ репресованих діячів української культури, науки, освіти, церкви.