21 березня 2018 р. заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з наукової роботи Тетяна Шептицька прочитала лекцію для учасників Міського семінару-практикуму учителів української мови та літератури м. Борисполя.
Лекція присвячувалась письменникам покоління «Розстріляного відродження», знищеним НКВС у 19370-1940 рр. у Києві та похованим на території колишньої спецдялінки у Биківнянському лісі. Тетяна Шептицька не лише охарактеризувала цей період в українському письменстві загалом, визначивши його основні риси та здобутки, ідеї, що артикулювались й реалізовувались у творчості, а й підкреслила внесок кожного митця у літературно-мистецький процес 1920-х – 1930-х рр.
Масові політичні репресії проти української інтелігенції розглядались у контексті цілеспрямованої політики радянської влади щодо упокорення місцевого населення. Проголошена політика ліквідації «куркульства як класу» (1929), перші масові арешти і розстріли представників української еліти (1929-1934), Голодомор 1932-1933 рр., введення до Кримінального кодексу УРСР поняття «контреволюції» (1934), уніфікація й стандартизація культурного життя, проголошення єдино правильного методу соцреалізму в мистецтві, закриття різних часописів, (само)ліквідація літературних об’єднань, зрештою, масові розстріли представників усіх прошарків суспільства – усе це засвідчило наполегливе обмеження культурних, національних, соціальних прав громадян і знищення залишків української самостійності.
Учителі-філологи, присутні на семінарі, ознайомились не лише із зразками творчості репресованих письменників, а довідались про обставини їх арештів, поведінку під час слідства, звинувачення, що висувались митцям, методи роботи радянських спецслужб, вибивання зізнань і способи фальсифікації справ у цей період. Дізнались вони також і про останнє місце спочинку багатьох представників «Розстріляного відродження» (М. Йогансена, В. Дурдуківського, І. Маловічка, М. Мороза, Ю. Вухналя, Я. Водяного, В. Черняхівської, Я. Савченка, М. Биковця, М. Булатовича, М. Борисова, А. Абчука) на території Заповідника.
Тетяна Шептицька запросила учасників семінару учителів української мови та літератури відвідати відкриття виставки «Слово, обірване у Биківні» та приїхати на екскурсію в Заповідник.