13 травня 2019 року напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в Національному авіаційному університеті відбулась відкрита лекція «Крок у вічність».
Зі студентами та викладачами різних факультетів (інститут ІКАО, аерокосмічний факультет, факультети аеронавігації, електроніки та телекомунікацій; екологічної безпеки, інженерії та технології; кібербезпеки, комп‘ютерної та програмної інженерії) зустрілась заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька. Вона розповіла не лише про культурне та соціально-політичне життяКиєва у часи Великого терору, а й про функціонування тоталітарної системи загалом – діяльність судових і позасудових органів, типові звинувачення, фальсифікацію справ, тортури, яких зазнавали репресовані, та місця розстрілів. Офіційно початком «Великого терору» став оперативний наказ НКВС СРСР № 00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів» від 30 липня 1937 року, затверджений Політбюро ЦК ВКП(б) 31 липня 1937 року. Проте наявні документи НКВС (накази, листування, телеграфи) свідчать, що масові репресії готувалися заздалегідь, а наказом лише формалізували потрібні процеси. Україна у 1937-1938 роках перетворилась фактично на «фабрику смерті». У столиці таємна спецділянка НКВС УРСР розташовувалась у 19, 20 кварталах Биківнянського лісу. Упродовж 1937-1941 років вантажівки майже щоночі привозили туди тіла розстріляних у київських в’язницях НКВД для таємного поховання. Експерти, що досліджували останки жертв Великого терору, свідчать про те, що більшість із них загинули від пострілу в потилицю або основу черепа. Тетяна Шептицька презентувала окремі постаті з Биківнянського мартирологу (В. Липківський, М. Івасюк, С. Семенко, М. Баглій-Іваненко, В. Верховинець), детальніше висвітливши їх життєвий шлях і обставини арешту та розстрілу.
Вона також проінформувала присутніх про діяльність Заповідника та цьогорічну інформаційну компанію до Дня пам’яті жертв політичних репресій.
Лекція викликала зацікавлення й активне обговорення, зокрема, присутні розпитували про діяльність НКВС і долі найодіозніших київських чекістів.