23 листопада 2016 року заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили” Тетяна Шептицька прочитала лекцію для учнів і викладачів Київського державного коледжу туризму і готельного господарства МОН України.
Присутні довідались про причини та наслідки масових політичних репресій 1937-1941 рр. в Україні, особливості ухвалення й реалізації оперативного наказу НКВС № 00447 від 30.07.1937, Биківню як місце поховання жертв сталінського терору. Окрему увагу Тетяна Шептицька приділила розповіді про письменників покоління “Розстріляного відродження”, знищених у Києві та похованих у Биківнянському лісі. Охарактеризувавши їх внесок в історію української літератури та визначивши основну проблематику творчості, вона також розповіла про обставини арештів, висунуті радянськими спецслужбами звинувачення та останні кроки у вічність М. Йогансена, М. Скуби, А. Михайлюка, В. Ярошенка, М. Борисова, Я. Савченка та ін.
Наприкінці лекції Т. Шептицька закликала присутніх відвідати Заповідник адже невинно убієнні люди, поховані у Биківні, заслуговують на пам’ять, на очищення їхніх імен, відкриття правди про злочини тоталітаризму.