2 березня 2021 року відбулася онлайн-лекція начальника науково-дослідного відділу охорони пам’яток культурної спадщини, археології та фондової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Олени Полідович, присвячена театральному життю радянської України 1920-1930-х років і репресованим театральним діячам, похованим у Биківні. Лекція відбулася у партнерстві з Публічними бібліотеками Солом’янки (м. Київ) у рамках спільного онлайн-проєкту «Пам’ять заради життя».

Під час своєї лекції Олена Полідович на матеріалі архівно-документальних джерел проілюструвала, як відбувалось становлення і розвиток радянського театру, які тенденції та теми для сценічного втілення були актуальними у той період. Вона простежила, як в умовах тотального контролю з боку більшовицької влади жило й видозмінювалось театральне мистецтво, яке пройшло шлях від творчих експериментів Леся Курбаса до догматизації та стандартизації.

Зважаючи на те, що головне місце у становленні українського радянського театру належало акторам, режисерам, сценаристам, адміністраторам, які своїми здобутками його збагачували, Олена Полідович закцентувала увагу на долях найвизначніших театральних діячів доби Розстріляного відродження, які присвятили своє життя Мельпомені й були репресовані сталінським тоталітарним режимом. Зокрема, вона розповіла про життєвий і творчий шлях режисера С. Каргальського, актора С. Шагайди, хореографа і композитора В. Верховинця, театрознавця Д. Грудини та інших.

Не оминула під час лекції Олена Полідович і питання труднощів наукового пошуку й подальшого викриття правди, не тільки про репресованих діячів театральної сфери, а і усіх жертв Великого терору, похованих на території Заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *