Напередодні дня народження репресованого українського актора і режисера Сергія Каргальського, 21 червня 2022 року, Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» організував і провів онлайн лекцію «Імена викреслені з афіш», присвячену знищеним у період Великого терору театральним діячам.
Начальник науково-дослідного відділу охорони пам’яток культурної спадщини, археології та фондової роботи Заповідника Олена Полідович розповіла про особливості розвитку українського театру в 20-30-х рр. ХХ ст. Вона проаналізувала зміни, які відбувалися в театральному середовищі, сценографії, режисерських рішеннях під тиском радянської влади, показавши, як мистецтво переформатовувалося під ідеологічні та пропагандистські потреби держави та комуністичної партії. Окремо Олена Полідович розглянула роль Леся Курбаса у театральній дискусії того часу, значення його експериментів для театральної галузі 1920-х – 1930-х років.
Олена Полідович розповіла про наслідки масових політичних репресій в Україні та ознайомила з долями яскравих представників театрального мистецтва, які знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі: Василя Верховинця, Олександра Кисіля, Йони Шевченка, Сергія Каргальського, Януарія Бортника, Бориса Дробинського, Степана Шагайди, Генрі Тарло, Дмитра Грудини, Кирила Гетьмана, Івана Яновського. Також лекторка поінформувала про долю Державного Польського театру УРСР.
Наприкінці онлайн-лекції Олена Полідович закцентувала увагу на важливості пам’ятати та шанувати пам’ять невинно репресованих театралів, чия діяльність стала важливою сторінкою у розвитку українського театру.