Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій у Комунальному закладі «Черкаський обласний краєзнавчий музей» Черкаської обласної ради відкрилась для огляду фотодокументальна виставка «Слово, обірване у Биківні», підготовлена НІМЗ «Биківнянські могили» у партнерстві з видавництвом «Смолоскип». Експонування виставки стало продовженням співпраці між Заповідником і Черкаським обласним краєзнавчим музеєм у 2024 році.

Виставка «Слово, обірване у Биківні» розповідає про долю 28-ми літераторів покоління Розстріляного відродження, страчених у київських в’язницях НКВС і похованих на території Заповідника. З-поміж них, під Биківнянськими соснами знайшли свій спочинок і кілька уродженців Черкащини: поет Іван Маловічко, поет і археолог Кирило Коршак, прозаїк, кіносценарист і перекладач Микола Борисов. 

15 травня 2025 року зі співробітниками та відвідувачами Черкаського обласного краєзнавчого музею поспілкувалась онлайн заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька. Її лекція стосувалася історії появи та функціонування таємної спецділянки НКВС у Биківнянському лісі. На прикладі письменницьких доль вона розповіла про механізми і логістику здійснення радянськими спецслужбами репресивних операцій. Також Тетяна Шептицька ознайомила колег із процесами перетворення Биківні з території сталінського злочину на сучасне місце пам’яті та паломництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *