20 вересня 2016 року заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька провела лекцію-бесіду у бібліотеці № 9 для дітей ЦБС Шевченківського району м. Києва.
Присутні працівники бібліотеки, одинадцятикласники та вчителі довідались про представників «Розстріляного відродження», похованих у Биківнянському лісі.
Тетяна Шептицька розповідала про історію Биківні як місця пам’яті, про наукову й просвітницьку роботу, яку здійснює Заповідник задля поширення інформації про жертв політичних репресій 1937-1941 років. Вона також охарактеризувала механізми «Великого терору», поінформувала про «ліміти» на розстріл, які отримала УРСР за вказівкою більшовицького керівництва, діяльність органів НКВС у Києві.
Особливу увагу в своїй лекції Тетяна Шептицька приділила розповіді про видатних і маловідомих українських письменників, розстріляних у внутрішніх в’язницях НКВС та похованих у Биківні. Абсурдні звинувачення у шпигунстві, тероризмі, контрреволюційній діяльності обірвали життя Михайля Семенка, Майка Йогансена, Вероніки Черняхівської, Володимира Дурдуківського, Івана Маловічка та багатьох інших. Присутні побачили копії документів із архівно-кримінальних справ репресованих митців.