До Дня пам’яті жертв політичних репресій НІМЗ «Биківнянські могили» підготував серію відеоподкастів, присвячених темі, що викликає чи не найбільшу зацікавленість українського суспільства, – рядових виконавців масових спецоперацій НКВД у часи Великого терору.

Розсекречення документів колишніх комуністичних спецслужб дозволило дослідникам не лише проаналізувати механізми й логіку функціонування самої репресивної системи, а й реконструювати її злочини, виявити та осмислити страшні факти катувань, знущань на підслідними, що чинилися чекістами, створити узагальнений портрет чекіста-організатора, чекіста-слідчого, чекіста-ката.

У чотирьох відеороликах старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України і наш колега Роман Подкур розповість про те, хто приходив працювати у комуністичні спецслужби, в який спосіб чекісти окреслювали коло своїх жертв, як вони доводили свою відданість Комуністичній партії СРСР та керівництву НКВД, які недозволені методи роботи застосовували щодо заарештованих, як чекісти намагалися уникнути покарання під час обвинувачення вищим політичним керівництвом у «порушені соціалістичної законності».

Окрему увагу спікер приділив київським співробітникам держбезпеки – М. Шарову (Шаверу), начальнику УНКВД по Київській області, та С. Альтзіцеру, секретарю трійки УНКВД по Київській області, як учасникам злочинів комуністичного режиму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *