29 жовтня 2020 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась лекція «Індивідуальні трагедії як складова історії Великого терору. Доля родини Липківських» з циклу просвітницьких лекцій Заповідника.
Старший науковий співробітник Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тамара Бойко присвятила свій виступ долі родини Василя Липківського – засновника й першого МитрополитаУкраїнської православної автокефальної церкви. Липківські, які належали до найславетніших сімей України, у часи більшовицького панування зазнали різного роду гонінь та репресій з боку радянської влади. Лекторка детально розповіла про внесок Липківських у духовне та культурне відродження України 1930-х роках, зробивши акцент не лише на їхніх досягненнях, а й на тому впливі, який мала ця родина на українське суспільство.
На основі архівно-кримінальних справ Митрополита Василя Липківського, його синів художника-бойчукіста Івана Липківського і педагога-просвітянина Валер’яна Липківськоговона висвітлила методи, якими НКВС отримували зізнання під час допитів. Також присутні дізнались про долі доньок Василя Липківського: Марії, Ганни й Тетяни, які також постраждали від радянської влади через так зване «попівське походження».
Після лекції Тамара Бойко відповіла на численні запитання присутніх. В ході обговорення Тамара Бойко також висвітлила обставини поховання громадян, розстріляних в тюрмах НКВС, та розповіла про те, як радянська влада приховувала правду про сталінські репресії і зокрема Биківнянські могили фактично до часів розпаду СРСР і здобуття Україною незалежності.