12 листопада 2021 р. у Броварському краєзнавчому музеї відбулись заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства Броварщини, в тому числі – відкриття фото-документальної виставки «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в радянські часи», в створенні якої брав участь Заповідник.
У заході взяли участь представники місцевої влади, депутати, відомі науковці, представники духовенства та громадськості.
Перед присутніми виступили директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України Ольга Бажан,директор Міжнародного інституту афонської спадщини та Центру вивчення спадщини новомучеників і сповідників історик Сергій Шумило,керівник Броварського краєзнавчого музею та депутат Броварської міської ради Ігор Крепак,голова Товариства «Знання» України та президент Університету сучасних знань професор Василь Кушерець, старший співробітник відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України НАН України Олег Бажан,начальник відділу експозиційної роботи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Ігор Хроненко, керівництво Броварської міської ради та інші.Також до присутніх звернувся єпископ Амвросій Згурівський, намісник Княжицького Спасо-Преображенського монастиря, проректор з виховної роботи Київської духовної академії.
Під час пам’ятних заходів у Броварському музеї відбулось відкриття фото-документальної виставки «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в радянські часи», на якій вперше представлені маловідомі фотоматеріали та архівні документи з історії репресій проти духовенства на Броварщині та Київщині.
Український історик Сергій Шумило вперше представив широкому загалу невідомі раніше імена репресованих священнослужителів з Броварщини, які були виявлені ним під час опрацювання в архівах слідчих справ НКВС за 1930-і роки. Як наголосив С. В. Шумило, «13 листопада 1937 р. у Києві в застінках НКВС були розстріляні настоятель Троїцької церкви м. Бровари о. Павло Сударенко та настоятель Петропавлівської церкви м. Бровари о. Андрій Тесельський. Пізніше, 8 січня 1939 р., у київській в’язниці НКВС був закатований інший священик Петропавлівської церкви м. Бровари о. Іоан Русанович». За словами дослідника, «загалом, в листопаді 1937 р. НКВС у Києві було розстріляно 17 православних священиків з лівобережної частини Київської області. З них 8 священиків були розстріляні протягом 13 – 14 листопада. Найбільше було розстріляно наприкінці 1937 р. у Броварському районі – 12 священиків. Ще близько десятка священиків з Броварщини були засуджені на різні терміни ув’язнення у сталінських концтаборах, звідки більшість з них ніколи вже не повернулись. Загалом, протягом 1937 – 1938 рр. з лівобережної частини Київської області в катівнях НКВС були розстріляні 52 православні священики». Місцем їхнього спільного поховання став розташований неподалік від м. Бровари Биківнянський ліс, де діяла секретна «спецділянка НКВС УРСР» і де у цей період кожної ночі закопували у «братських ямах» трупи «ворогів народу», розстріляних у київських в’язницях НКВС.
Ініціаторами пам’ятних заходів виступили Центр вивчення спадщини Новомучеників та Сповідників ХХ ст. та Броварський краєзнавчий музей за підтримки Броварської міської ради та Бориспільської єпархії Української Православної Церкви. Також в якості співорганізаторів заходів виступили Центральний державний архів громадських об’єднань України, Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Національна спілка краєзнавців України, Міжнародний інститут афонської спадщини, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Товариство «Знання» України.