2 липня 2025 року Національний історико-меморіальний заповідник відвідали учасники 13-го Волинського мотопробігу («Wolynski Rajd Motocyklowy»). Польських мотоциклістів зустрічав Тимчасово повірений у справах Республіки Польща в Україні Пьотр Лукасевіч та консул Республіки Польща в Киві Павел Овад. Заповідник представляли заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька та начальний відділу науково-освітньої, організаційної та пам’яткоохоронної роботи Микола Бривко.

Капелани моторейду о. Іренеуш Хмура та о. Славомир Молендовський відслужили поминальну молитву за всіх невинно убієнних комуністичним режимом. О. Іренеуш Хмура підкреслив, що польські мотоциклісти не вперше відвідують Україну, а з перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну активно включились у надання гуманітарної допомоги та співпраці з українськими партнерами. Він також закликав усіх политися за швикдке встановлення миру в Україні. 

Тимчасово повірений у справах Республіки Польща в Україні Пьотр Лукасевіч зазначив, що Биківнянські могили є особливим місцям для пам’яті поляків і українців. «Такий красивий тихий ліс на околиці Києва водночас є страшний місцем, свідченням жахливих злочинів, які винила Москва», – зауважив Пьотр Лукасевіч. Він підкреслив, що Москва знову вчиняє злочини проти людяності, тому так важливо для Польщі підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність. Він також подякував учасникам моторейду за облаштування польських місць пам’яті в Україні, єврейських могилі та іншу допомогу, яку вони надають різним регіонам і, зокрема, найбільш постраждалим від російської агресії – Харківщині та Сумщині.

Заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька Тетяна Шептицька нагадала про давню традицію Катинського моторейду, учасники якого відвідували Биківню до початку російського вторгнення й подякувала польським гостям за те, що вони продовжили такі візити. В умовах постійного загрози, за словами Тетяни Шептицької, дуже важливо відчувати підтримку польських сусідів, які так само знають, якою тяжкою, але важливою є боротьба за незалежність.

Учасники заходу поклали квіти та поставили лампадки до братських могил Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937 – 1941 років. Після цього Тетяна Шептицька провела для польських байкерів екскурсію меморіалом. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *