7 квітня 2021 року у межах спільного проєкту НІМЗ «Биківнянські могили» та «Публічних бібліотек Солом’янки» відбудеться онлайн-лекція на тему: «Вирок українському сміху», присвячена пам’яті репресованих письменників-гумористів.
Український гумор і сатира 1920-х – 1930-х років відзначались модерними пошуками, появою нових жанрів та імен. Безперечно, своєрідним «королем гумору» цього періоду вважався Остап Вишня. Проте не менш потужно заявили про себе у добу «Розстріляного відродження» Юрій Вухналь, Юхим Ґедзь, Василь Чечвянський, Кость Котко, Олександр Ковінько та ін., чиї творчі здобутки менш відомі загалу.
У своїй розповіді про долі тих, хто формував обличчя українського гумору в 1920-х – 1930-х роках, лекторка розповість про основні тенденції розвитку цього жанру, ознайомить з їхніми знаковими і репрезентативними творами та розкриє особливості роботи з архівно-кримінальними справами репресованих митців-гумористів.
Ви дізнаєтесь:
– як встановлювався партійний контроль за українським гумором;
– що сталося з членами редколегії «Червоного Перцю»;
–як народжувався «радянський сатирик»;
– які жарти Юрія Вухналя чекісти вважали антирадянськими;
– якими були подальші долі українських сатириків і гумористів 1920-х –1930-х років.
Лекторка: Тетяна Шептицька, заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника, кандидат філологічних наук, авторка 5 монографій (з них 4 – у співавторстві).
Лекція відбудеться 7квітняо 15.00. Трансляція на сторінці у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska