12 лютого 2019 року в приміщенні бібліотеки № 9 для дітей Шевченківського району м. Києва відбулась зустріч заступника генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяни Шептицької з учнями 7 класу середньої загальноосвітньої школи № 70.
У формі лекції-бесіди Тетяна Шептицька говорила зі школярами не лише про причини, події й наслідки Великого терору 1937-38 рр., про людей, що стали жертвами масових політичних репресій радянської влади, а й про ті життєві уроки минулого, які мають засвоїти і кожен особисто, і суспільство у цілому. Великий терор став закономірним продовження попередніх репресій, розв’язаних більшовиками супроти українського населення – Червоного терору, т.зв. справи СВУ, Голодомору 1932-1933 років. На прикладі доль відомих представників Биківнянського мартирологу (літераторів, священиків, художників, науковців) лекторка проаналізувала методи ведення слідства й фальшування справ з боку НКВС та показала результати порушення прав людини в тоталітарному суспільстві. Втрати, який зазнала під час Великого терору українська культура, наука, освіта, військова справа, та багаторічні спроби радянської влади приховати сліди своїх злочинів досі даються взнаки, адже спостерігається слабка обізнаність громадськості як з подіями того періоду, так і історією Биківнянських поховань.
Тетяна Шептицька подарувала бібліотеці кілька примірників брошури «Биківня – від території смерті до місця пам’яті» та закликала учнів цікавитися історією та відвідати Заповідник.