13 квітня 2020 року на території Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр. відбулась траурна церемонія в пам’ять 80-річниці Катиньської трагедії за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького, заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара, заступника Керівника Головного управління з питань зовнішньої політики Офісу Президента України Олександра Ірхіна, Генерального директора НІМЗ “Биківнянські могили” Богдана Біляшівського і представників Посольства Польщі в Україні.
Польська делегація та українські урядовці вшанували пам’ять жертв сталінських репресій покладанням вінків до Братської могили на українській частині Меморіалу. Далі урочистості перемістилися на територію Польського військового цвинтаря. До Братської могили, де спочивають розстріляні у 1940 р. НКВД громадяни ІІ Речі Посполитої, було покладено вінки від Президента Польщі Анджея Дуди, уряду України, Сейму і Сенату Республіки Польща. Настоятель парафії св. Миколая в Києві отець Андрій Рак відправив поминальну службу за загиблими. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький зачитав звернення від Президента Польщі Анджея Дуди, в якому підкреслюється важливість збереження пам’яті й вшанування жертв Катиньської трагедії, а також подякував тим, хто протягом цих років не дозволив забути цей злочин.
Присутні вшанували пам’ять загиблих поминальним дзвоном і запалили лампадки.
День пам’яті жертв Катинського злочину традиційно вшановують 13 квітня. Саме в цей день у 1943 році вперше була оприлюднена інформація про масові поховання польських офіцерів, які після вступу військ СРСР на територію Польщі 17 вересня 1939 року опинилися в радянському полоні. 5 березня 1940 року за наказом очільника НКВС Л. Берії, підписаним Й. Сталіним, ухвалено рішення про їх розстріл. Крім офіцерів Польського війська, також були знищені представники інтелігенції, службовці та пересічні громадяни: вчителі, студенти, селяни… Майже 3500 громадян Другої Речі Посполитої з так званого «українського Катинського списку» спочивають у Биківнянському лісі.