6 червня 2018 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» відвідала делегація французьких істориків – викладачів, науковців, студенів історичного факультету Університету Париж I Пантеон-Сорбонна (Франція). Очолював групу Франсуа-Ксав’є Нерар, учений-історик, дослідник сталінського періоду, автор книги «П’ять відсотків правди. Викриття й доносництво у сталінському СРРС (1928-1941)».
Учасники делегації є членами його науково-методичного семінару, і досліджують теми, пов’язані із Другою світовою війною, політичними репресіями в СРСР і Європі, Голокостом, політикою пам’яті та меморіалізації тощо.
Заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька розповіла про створення та функціонування у 19, 20 кварталах Биківнянського лісу таємної спецділянки НКВС, особливості виконання в УРСР оперативного наказу №00447 від 30 липня 1937 року та специфіку Великого терору в Києві та області. Окремо вона звернула увагу на діяльність усіх урядових комісій, що досліджували Биківнянські могили, а також ознайомила із вказівкам, розпорядженнями, інструкціями КДБ СРСР, ЦК Компартії УРСР, які мали на меті приховати правду про сталінський терор та Биківню як місце масових поховань жертв політичних репресій у 1937-1941 рр. Тетяна Шептицька поінформувала присутніх про діяльність Заповідника на сучасному етапі, підготовлені й реалізовані виставкові проекти, плани на майбутнє.
Старший науковий співробітник Заповідника Ольга Озоліна ознайомила гостей із фотодокументальною виставкою «Биківня – територія пам’яті».
Присутні також відвідали Міжнародний меморіал жертв тоталітаризму 1937-1941 років.
Найбільше зацікавили французьких істориків питання, що стосувались кількості жертв, похованих у Биківні, їх етнічного, соціального та гендерного розподілу, найтиповіших звинувачень, що висувало громадянам НКВС, а також архітектурного планування Заповідника та композиційного вирішення Меморіалу.