3 червня 2018 року за ініціативи білоруської громадської організації Рух солідарності «Разом» на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулось вшанування пам’яті жертв комуністичних злочинів і проведено акцію солідарності з активістами – захисниками Куропат.

Відвідини білоруською громадою Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр. відбулися у день тридцятої річниці з моменту появи публікації Зенона Позняка та Євгена Шмигальова «Куропати – дорога смерті», що оприлюднила правду про Куропати як місце розстрілу та поховання громадян поблизу Мінська (Республіка Білорусь).

Захід розпочався з молебна, який було проведено священиком Білоруської автокефальної православної церкви о. Вікентієм. Біля підніжжя Братської могили пройшов мітинг за участі представників Руху солідарності «Разом», литовського правозахисника Стасіса Каушиніса, депутата Верховної Ради України Ігора Лапіна, відомого білоруського поета Славаміра Адамовіча, українського громадського діяча Андрія Пастушенка.

«Для нас сьогодні дуже важливо бути тут, – підкреслила у своїй промові одна із очильниць Руху солідарності «Разом» Олена Толстая. – Бо для нас це приклад того, як держава виконує свої обов’язки та вшановує пам’ять жертв більшовицького режиму».

За визначенням одного із засновників Руху солідарності «Разом» В’ячеслава Сівчика, «і Куропати, і Биківня є символами тих жахливих злочинів, які мусять пам’ятати всі».

Начальник науково-дослідного відділу Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Олена Полідович під час екскурсії Меморіалом розповіла учасникам заходу про трагічні сторінки Биківнянського лісу, який є місцем пам’яті для сучасників, а у минулому – одним із численних місць таємного поховання громадян, що їх створювала радянська влада за сталінських часів.

Завершилась акція традиційною хвилиною мовчання за загиблими і покладанням квітів до Братської могили, а також до плити, на якій вибито ім’я Володимира Бриля, білоруса за походженням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *