Упродовж березня 2024 р. виставка НІМЗ «Биківнянські могили», присвячена активним діячам і учасникам Української революції 1917-1921 років, репресованим радянською владою, експонувалася в Ізяславському історико-краєзнавчому музеї.

З матеріалами виставки змогло ознайомитися широке коло відвідувачів. Передовсім, проєкт «Сини волі в часи несвободи» зацікавив місцевих освітян, для яких оприлюдненні документи та історії людей стали додатком джерелом інформації про події першої третини ХХ ст. Тож відвідувачами виставки стали школярі та вчителі Михлянського ліцею Ізяславської міської ради (с. Михля), здобувавчі освіти та педагоги Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого, школярі Ізяславського ліцею №1 імені Мирослава Поповича. Завітав на експозицію також Ізяславський міський голова Сергій Шлегель.

З відвідувачами виставки спілкувався завідувач музею Віктор Кучерук, який розповідав про перебіг Української революції 1917-1921 років та долі людей, представлених на інформаційних стендах. Він акцентував, що в добу Великого терору 1937–1938 років окремі факти біографії, зокрема колишньої роботи у структурах УНР або Гетьманської Держави, участі у визвольних змаганнях або повстанських рухах, належність до різноманітних культурно-просвітницьких організацій стали «доказами» провини і часто коштували громадянам життя.

Наприкінці експонування виставки відбулась кураторська лекція заступниці генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяни Шептицької. Заповідник щиро дякує Ізяславському історико-краєзнавчому музею за співпрацю, а завідувачу Віктору Кучеруку за активність, високу організацію роботи та надіслані фотографії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *