Один із залів виставкового проєкту «Алла Горська. Боривітер» в Українському Домі презентує тему Биківнянського злочину. На запрошення організаторів 29 березня для відвідувачів цієї резонансної виставки було прочитано лекцію «Биківнянські могили. Про що не знали шістдесятники». Тему представила керівниця науково-дослідного відділу Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Олена Полідович.

Розташування лекційного майданчика безпосередньо серед експонатів допомогло лекторці у створенні своєрідної атмосфери присутності шістдесятників. Алла Горська, Лесь Танюк, Василь Симоненко, Іван Драч, Іван Світличний дивились з портретів на виставкових стендах, підтверджуючи своєю присутністю високу ціну правди про Биківнянські могили.

Під час лекції Олена Полідович повідомила про неспішну десталінізацію другої половини 1950-х років і потребу прогресивної молоді у викритті злочинів сталінського режиму проти громадян власної держави, яка спонукала їх до проведення вечорів пам’яті реабілітованих митців, відвідин Соловків і Биківнянського лісу, складання списків репресованих, написання звернень до влади, а значно пізніше – створення Всеукраїнського товариства «Меморіал». 

Відповідаючи на запитання, коли стало можливим оприлюднення правди про Биківнянські могили, лекторка розповіла про діяльність урядових комісій радянського часу, вплив громадянського суспільства на владу в часи «перебудови», роль іменних артефактів і архівних документів у встановленні істини щодо датування Биківнянських поховань. 

Висловлюємо щиру подяку організаторам за можливість розкрити таку важливу тему у живому спілкуванні з відвідувачами виставки «Алла Горська. Боривітер».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *