02 квітня 2024 року в Історико-краєзнавчому музеї Ізяславської громади КЗ «Ізяславський центр культурних послуг» відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Слово, обірване у Биківні». Виставковий проєкт, підготовлений науковцями Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» за сприяння Українського видавництва «Смолоскип», розповідає про долі 28 українських літераторів – представників покоління «Розстріляного відродження», знищених упродовж 1937 – 1940 років у в’язницях НКВС УРСР у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі. 

У відкритті виставки взяли участь завідувач історико-краєзавчого музею Ізяславської громади Віктор Кучерук, працівники Ізяславського центру культурних послуг, Ізяславської міської публічної бібліотеки, учні 10 класу ліцею № 1 імені Мирослава Поповича, жителі громади.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулась заступниця генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька. Вона також розповіла про вагу покоління «Розстріляного відродження» для української культури і сучасного літературного процесу та ознайомила із концепцією виставки. Тетяна Шептицька зазначила, що у цьому проєкті важливими є не лише історії письменників, а й деталі з їх архівно-кримінальних справ, котрі показують, як діяла тоталітарна система, змушуючи митців визнавати інкриміновані радянськими спецслужбами абсурдні звинувачення. 

Важливим доповненням до вітальних слів стало виконання учнями Ізяславського ліцею №1 імені Мирослава Поповича віршів репресованих письменників. Матеріали виставки були доповнені книгами представників «Розстріляного відродження» із фондів Ізяславської міської публічної бібліотеки.

Виставка експонуватиметься в Ізяславі до кінця квітня 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *