27 травня 2022 року відбулася онлайн-зустріч заступника генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяни Шептицької зі студентами Оптико-механічного фахового коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Тетяна Шептицька розповіла про особливості розвитку української культури 1920-х – 1930-х років, закцентувавши увагу на найосновніших тенденціях, виявах і здобутках тогочасного художнього ренесансу. Водночас вона окреслила механізми перетворення мистецтва у СРСР на інструмент ідеологічного впливу на маси. Окремо Тетяна Шептицька поінформувала про складні взаємостосунки радянської влади і українських митців та проаналізувала різні поведінкові прояви творчих особистостей – від відвертої опозиції до колаборації. Вона зазначила, що і згортання українізації, і перші політичні процеси, і уніфікація літературно-мистецького життя, і прояви цензури, і укорінення в мистецькому середовищі сексотів НКВС стали першими ознаками розбудови тоталітарного суспільства. Тетяна Шептицька розкрила наслідки масових політичних репресій в Україні та ознайомила з долями найяскравіших представників Розстріляного відродження.
Наприкінці зустрічі Тетяна Шептицька відповіла на запитання студентів, які стосувалися вивчення періоду Великого терору у навчальних програмах середньої та вищої школи, а також характеристик СРСР як тоталітарної репресивної держави.