Для підтримки української культури в умовах збройної агресії російської федерації  Міністерством культури та інформаційної політики України спільно з Українським культурним фондом та ІТ-компанією «SoftServe» запускають платформу «Культурний простір».

Платформапередбачає збір інформації від українських діячів культури та установ і організацій культурного сектору, які потрапили у скрутне фінансове становище через війну та потребують допомоги, як для відновлення своєї діяльності, так і для реалізації  ідей та проєктів, що підкреслюють культурну цінність української ідентичності й можуть реалізовуватися під час воєнного стану та після перемоги України.

«Галузь культури сильно страждає через війну. Вона знаходиться на передовій війни. Саме культура стала мішенню для російських загарбників. Розтрощені будинки культури, театри, сотні закладів, в роботу яких втрутилась війна, тисячі митців, що втратили роботу, а дехто — й власні домівки. Культурна спільнота потребує сьогодні неабиякої підтримки, як фінансово так й інформаційно. Сподіваємося, нам вдасться залучити для цього максимум ресурсів завдяки новому проєкту «Культурний простір», — коментує Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

«Наша мета – надати можливість українським митцям та організаціям продовжувати розвивати українську культуру та креативні індустрії.  Зібрана інформація на «Культурному просторі» допоможе нам спільно з профільним міністерством проаналізувати потреби галузі, сформувати запит на кошти і ресурси та в подальшому знайти можливості їх задовольнити», – розповів Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду.

Наразі на платформі вже відкрито чотири форми для збору інформації з напрямків:

  • підтримка митців та мисткинь, які потребують допомоги для відновлення своєї діяльності;
  • потреби фізичних осіб-підприємців та організацій всіх форм власності, які потребують допомоги для відновлення діяльності;
  • проєкти під час війни – підтримка фізичних осіб-підприємців та організацій всіх форм власності, які мають ідеї та проєкти, що можуть бути реалізовані в умовах воєнного стану;
  • благодійність – окремий напрям для фізичних та юридичних осіб всіх форм власності, які мають змогу та готові підтримати українську культуру, стати благодійником чи донором.

Ресурс єднає зусилля заради збереження культури української нації та посилення боротьби у протидії російській збройній агресії. Платформа «Культурний простір» доступна за посиланням – http://help.uaculture.org/ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *