15 травня 2016 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулося вшанування пам’яті жертв політичних репресій за участю Президента України Петра Порошенка, представників Уряду, Верховної Ради, Київської міської державної адміністрації, дипломатичного корпусу, батьків репресованих і громадськості.

Президент України Петро Порошенко у своєму виступі зазначив, що «Биківнянське поховання тих, хто загинув від сталінських репресій, є найбільшим на території України. Але криваве павутиння незліченних кладовищ, ідентифікованих і безіменних, виявлених і досі не віднайдених, – воно у безлічі таких лісів та ярів по всій Україні окреслює карту злочинів комунізму». Відтак, українська влада зробить усе можливе, щоб уберегти суспільство від повторення подібних трагедій та щоб ліквідувати негативні наслідки імперського тоталітарного панування. На думку Петра Порошенка, декомунізація є не лише складовою політики національної пам’яті, а й питанням національної безпеки, нашим моральним обов’язком перед мільйонами українців, винищених більшовиками. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв комуністичних репресій, поклали квіті до української та польської частин Міжнародного меморіалу жертва тоталітаризму 1937-1941 років. Відбувалась панахида за невинно убієнними.

Також перед присутніми на меморіальному заході виступили: громадський діяч, колишній політв’язень, член Української Гельсінської групи Олесь Шевченко, шестидесятник, колишній політв’язень, історик дисидентського руху Василь Овсієнко, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний та інші.

Меморіальні заходи супроводжувались виступом Національного заслуженого академічного народного хору України ім. Г. Г. Верьовки.

Відвідувачі ознайомились із фотодокументальною виставкою «Биківня – територія пам’яті», підготовленою науковцями Заповідника за сприяння Українського інституту національної пам’яті. На 12 банерах розповідається про перебіг «Великого терору» в Україні, подається інформація про діяльність спецділянки НКВC УРСР у Биківнянському лісі та нелегкий шлях повернення правди про злочини радянської влади, розповідається про жертв сталінізму, розстріляних у Києві у 1937 – 1941 роках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *