27 і 28 лютого 2024 року лекторій Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» отримали можливість прослухати старшокласники кількох міст. Лектором виступила заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника, кандидат філологічних наук Тетяна Шептицька.

27 лютого 2024 року Тетяна Шептицька зустрілася з учнями 10-х і 11-х класів та вчителями середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №243 м. Києва, які прослухали лекцію, присвячену письменникам Розстріляного відродження. Тетяна Шептицька розповіла про важливість і внесок у культуру цього літературного покоління, ознайомила з найвідомішими організаціями 1920-х – 1930-х років та ідеями, які вони обстоювали. Вона охарактеризувала зміни, які відбулися в українській літературі під тиском влади та впливом запровадженого як обов’язковий методу соціалістичного реалізму. Тетяна Шептицька поінформувала про репресії в письменницькому середовищі, які почалися задовго до 1937-1938 років та ознайомила з долями митців, знищених у період Великого терору. Вона звернула особливу увагу на розстріляних письменників із Биківнянського мартиролога, детальніше повідомивши про предмет звинувачень, особливості допитів, поведінку під час слідства та останні дні життя М. Семенка, А. Михайлюка, М. Сопілки, Ю. Вухналя, М. Мороза, Я. Водяного. 

28 лютого 2024 року лекцію «Биківня – територія пам’яті» прослухали онлайн учні Криворізького ліцею «Гранд». Вони дізналися про проведення репресивних операцій у Києві та Україні загалом, причини і наслідки Великого терору, методи, які були використані тоталітарним режимом проти власних громадян. Тетяна Шептицька ознайомила присутніх з історією таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, довготривалим процесом відкриття правди про поховання тіл репресованих і трансформацію Биківні з території смерті до загальнонаціонального і міжнародного місця пам’яті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *