У рамках спільного проєкту Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» і Публічних бібліотек Соломʼянського району м. Києва 10-11 травня 2023 року відбулася низка лекцій до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

З учнями 8-9 класів спеціалізованої школи № 159 з поглибленим вивченням англійської мови, 9-10-х класів школи №69 у бібліотеках імені Євгена Гуцала та імені Новікова-Прибоя зустрілися учений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін і науковий співробітник Заповідника Микола Бривко. 

Під час лекції «Биківня:шлях до правди» співробітник установи розповіли історію створення і функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі. Вони також поінформували школярів про тернистий шлях відкриття і пошуку правди стосовно цього секретного спецобʼєкту, що розтягнувся на десятиліття. 

Під час лекцій Микола Бривко вказав на антигуманний характер комуністичного режиму в цілому і проаналізував оперативний наказ НКВС СРСР № 00447 та інші документи, які засвідчили цілеспрямованість операцій з репресування і відповідальність радянської влади, й особисто Й. Сталіна, за знищення десятків тисяч громадян.

Валерій Філімоніхін, окрім загальних відомостей, звернув увагу на етапи становлення Заповідника і окреслив його значення для суспільства як місця пам’яті та вшанування жертв політичних репресій.

Валерій Філімоніхін і Микола Бривко ознайомили учнів і працівників бібліотек з індивідуальними історіями окремих людей – жертв Великого терору, зокрема, Майка Йогансена, Василя Липківського, Марії Баглій-Іваненко, Рафаїла Петрушанського, Дмитра Погорєлова та інших, показуючи на конкретних прикладах, як працювала репресивна система СРСР та реалізовувався Великий терор на практиці у Києві та області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *