15 квітня 2016 року співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» завітали з лекціями до київської гімназії № 315 із поглибленим вивченням іноземних мов.
Учні та вчителі гімназії прослухали інформацію про створення та функціонування у Биківнянському лісі таємної спецділянки НКВС УРСР, а також про сучасні напрями роботи науковців Заповідника.
Окрім інформування про Биківнянську трагедію, Тетяна Шептицька розповіла про період «Розстріляного відродження» в українській культурі, обставини, що вплинула на формування цього покоління та репресії, яких воно зазнало. Письменники, розстріляні у київських в’язницях НКВС та поховані у Биківні, представляли різні стильові течії, та отримали стандартні від радянської влади звинувачення – у «шпигунстві», «тероризмі», «контрреволюційній агітації».
Валерій Філімоніхін у своїй лекції охарактеризував загальний перебіг доби Великого терору в Україні та Києві. Особливу увагу лектор звернув на масові репресії проти представників національних меншин, вказавши основні оперативні накази НКВС, згідно з якими вони здійснювались, та зауваживши на загальній чисельності розстріляних у Києві.
Учнів зацікавила специфіка діяльності «позасудових органів», що виносили смертні вироки, та логіка побудови звинувачень. Вони також побачили копії документів із архівно-кримінальних справ репресованих, фотографії жертв політичних репресій у Києві.