16 березня 2016 року співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» завітали з просвітницькою місією до Бориспільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Юрія Головатого.
16 березня 2016 року співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» завітали з просвітницькою місією до м. Бориспіль. Заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька та Вчений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін прочитали кілька лекцій для вчителів і учнів Бориспільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Юрія Головатого.
Т. Шептицька розповіла про письменників періоду «Розстріляного відродження», які були страчені у Києві та поховані на території Биківнянського лісу. Зокрема, учні довідались про долі та обставини арештів М. Семенка, М. Йогансена, А. Михайлюка, Л. Піонтек, а також про діяльність позасудових органів, таких, як Особлива трійка, механізми винесення вироків у добу «Великого терору» та суспільну атмосферу того часу. Т. Шептицька продемонструвала учням копії архівних документів та фотографії місць, де розташовувались в’язниці НКВС у Києві. Під час лекції окремо було згадано про внесок українських дисидентів у відкриття правди про Биківнянську трагедію. Т. Шептицька закликала присутніх цікавитись історією свого роду й історичним минулим загалом задля недопущення жахіть тоталітаризму у майбутньому.
В. Філімоніхін у своїй лекції охарактеризував загальний перебіг доби Великого терору в Україні та Радянському Союзі, звернувши окрему увагу на чисельність репресованих по Києві та Київські області. Він також розповів про особливості виконання наказу №00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів», діяльність різних позасудових органів, що ухвалювали розстрільні вироки. Окремо було згадано і про національну складову «Великого терору»: так звані «німецьку», «польську», «харбінську» операції.
Учнів поінформували щодо можливостей пошуку в Інтернеті відомостей про жертв політичних репресії 1937-1941 років.