У рамках лекторію «Забуттю не підлягає» 29 березня 2016 року заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька провела лекцію-бесіду для вчителів і учнів Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Т. Шептицька розповіла історію колишньої спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, політичні репресії 1937-1941 років у Києві та механізми винесення вироків у добу «Великого терору». Учні довідались не лише про багаторічні пошуки правди про Биківню, а також і довготривалий процес повернення імен жертв сталінського терору в індивідуальну та колективну пам’ять. Детальніше було згадано про письменників періоду «Розстріляного відродження», які були страчені у Києві та поховані на території Биківнянського лісу.

Т. Шептицька підкреслила важливість знань про трагічні сторінки минулого, позаяк вони дозволяють чіткіше побачити процеси українського націєтворення та глибше зрозуміти важливість дотримання прав людини та інших демократичних процедур.

З-поміж питань, які прозвучали після лекції, можна виокремити організаційно-пошукові та психологічні. Найбільше учнів ліцею зацікавив пошук інформації про жертв політичних репресій, специфіка вивчення архівних документів, діяльність і функціонування Заповідника та поведінка репресованих під час допитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *