Лекторій «Забуттю не підлягає» Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» продовжує свою просвітницьку роботу.

5 квітня 2016 року заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька та учений секретар Валерій Філімоніхін прочитали лекції для вчителів і учнів середньої загальноосвітньої школи       № 60 Комплексного розвитку дітей «Росток»    м. Києва.

Лекція Т. Шептицької була присвячена письменникам доби «Розстріляного відродження», яких розстріляли у Києві та поховали на території Биківнянського лісу. Учні ознайомились з біографіями та творчістю М. Семенка, М. Йогансена, Л. Піонек, Я. Савченка, почути вірші поетів, побачити копії документів із архівно-кримінальних справ репресованих митців.

В. Філімоніхін зосередився на перебігу політичні репресії 1937-1941 рр. в Україні та Києві, зокрема, йшлося про особливості виконання наказу № 00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів», діяльність позасудових органів, що ухвалювали розстрільні вироки.

Після виступів лектори відповіли на питання учнів і вчителів. Найбільше присутніх зацікавила історія археологічних досліджень на території Заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *