Лекторій «Забуттю не підлягає» Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» продовжує свою просвітницьку роботу.
5 квітня 2016 року заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька та учений секретар Валерій Філімоніхін прочитали лекції для вчителів і учнів середньої загальноосвітньої школи № 60 Комплексного розвитку дітей «Росток» м. Києва.
Лекція Т. Шептицької була присвячена письменникам доби «Розстріляного відродження», яких розстріляли у Києві та поховали на території Биківнянського лісу. Учні ознайомились з біографіями та творчістю М. Семенка, М. Йогансена, Л. Піонек, Я. Савченка, почути вірші поетів, побачити копії документів із архівно-кримінальних справ репресованих митців.
В. Філімоніхін зосередився на перебігу політичні репресії 1937-1941 рр. в Україні та Києві, зокрема, йшлося про особливості виконання наказу № 00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів», діяльність позасудових органів, що ухвалювали розстрільні вироки.
Після виступів лектори відповіли на питання учнів і вчителів. Найбільше присутніх зацікавила історія археологічних досліджень на території Заповідника.
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/73eed7281a142211b1f228fbaa6f1d68.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/9694ce77459b8254b1598685b61c69ca.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/833918add6070e6aabae4e8bdc8db760.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/da12123dc4247ce331ae9542c9c065e5.jpg)