26 жовтня 2023 року в рамках проєкту про репресії української інтелігенції «[Не]знищен[н]і» в Музеї видатних діячів української культури відбулася лекція «Биківнянський злочин крізь призму судової археології».

Про феномен Биківнянских поховань як місця злочину відвідувачам виставки розповіла Олена Полідович, начальниця науково-дослідного відділу охорони пам’яток культурної спадщини, археології та фондової роботи НІМЗ «Биківнянські могили». У спілкуванні з тими, кого цікавить дослідження братських могил у Биківнянському лісі, відбулося обговорення питань, пов’язаних із особливостями проведення ексгумаційно-пошукових робіт, наслідком яких стало переповахоння вилучених із землі останків жертв сталінських репресій. 

Олена Полідович розповіла про роботу професійних археологів у Биківнянському лісі (українсько-польські археологічні експедиції 20012012 років), розслідування справи про Биківнянські поховання у 1971, 1987–1989 роках та висновки експертів-криміналістів щодо датування могильника, обставини його виникнення і використання. Вона акцентувала увагу на важливості археологічних артефактів у встановленні правди про Биківнянський злочин.Окремою темою розповіді стала судова археологія (forensic archaeology), яка є визнаною галузю сучасної криміналістики, та можливі напрямки подальшої роботи науковців у дослідженні Биківнянських поховань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *